Suwalszczyzna.com.pl Baza internetowej informacji turystycznej

Noclegi i wypoczynek
na Suwalszczyźnie

Suwalszczyzna-noclegi, informacje, mapy
Suwalszczyzna

Gościniec Jaczno

Pensjonaty  Suwalski Park Krajobrazowy


Gościniec Jaczno

Gościniec Jaczno

16-404 Jeleniewo, Jaczne

Telefon  516 61 06 76; 87 568 35 90
Kontakt e-mail jaczno@jaczno.pl
www http://www.jaczno.pl/
Dzwoniąc powołaj się na portal Suwalszczyzna.com.pl

Aneks kuchenny łącze internetowe Łazienka przy pokoju Parking Telewizja Wyzywienie

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
Noclegi:
Pokój jednoosobowy standard 210.00 zł/doba poza sezonem; 235 zł/doba w sezonie
Pokój dwuosobowy standard 250.00 -270 zł/doba poza sezonem; 285-305 zł/doba w sezonie
Pokój dwuosobowy standard+ 305.00 zł/doba poza sezonem; 350 zł/doba w sezonie
Pokój trzyosobowy standard 365.00 zł/doba poza sezonem; 410 zł/doba w sezonie
Apartament dla 4 osób 470.00 zł/doba poza sezonem; 510 zł/doba w sezonie
Apartament dla 3 osób 440.00 zł/doba poza sezonem; 480 zł/doba w sezonie
Apartament dla 2 osób 410.00 zł/doba poza sezonem; 450 zł/doba w sezonie
Apartament dla 1 osoby 380.00 zł/doba poza sezonem; 420 zł/doba w sezonie
W cenę pobytu wliczono nocleg, śniadanie, możliwość korzystania ze sprzętu wodnego, rowerów, sali bilardowej, sauny i siłowni. W każdym pokoju możliwość korzystania z bezprzewodowego dostępu do Internetu (WI-FI).

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Jaczno. Miejsce do zakochania.

W samym sercu Suwalskiego Parku Krajobrazowego znajduje się  Gościniec Jaczno. Miejsce, gdzie czas się zatrzymał i wcale nie ma ochoty znowu zacząć biec. 

Położony jest z dala od siedlisk ludzkich, w samym sercu krainy Jaćwingów, na półwyspie otoczonym jeziorem Jaczno, o niebywałym kolorze toni i słynnych wiszących torfowiskach. Wokoło roztacza się obraz jak z bajki. Zalesione wzgórza poprzecinane są wąwozami i jarami, a w dolinach srebrzą się jeziora. Do tego klimatu rodem z prozy Tolkiena idealnie wpisuje się Gościniec – perełka architektoniczna, na którą składa się kilka budynków zbudowanych z kamienia i drewna o dachach pokrytych tradycyjnym wiórem. W stylowych i urządzonych z artystycznym sznytem wnętrzach odnajdziecie smak i luksus podany w dyskretnej formie. Każdy pokój ma swój indywidualny charakter oraz nazwę. 

Goście mają do dyspozycji zarówno pokoje dwuosobowe jak również rodzinne apartamenty. Stylowe detale, zapach drewna i wspaniały widok z okna na otaczające jezioro i wzgórza stwarzają wyjątkowo romantyczny nastrój. Wieczorem, po obfitej kolacji  możemy zasiąść w sali kominkowej, słuchając delikatnej muzyki i rozkoszując się jacznymi nalewkami. 
Miejsce tak ciche i kameralne oferuje Państwu dwie sale kominkowe, salę bilardową, siłownię, saunę fińską oraz charakterystyczną dla tego regionu łaźnię parową, tak zwana "banię". Szukając łączności z odległą cywilizacją na obszarze całego gościńca znaleźć można stałe, bezprzewodowe łącze internetowe.


Okolice gościńca to wymarzone miejsce do turystyki pieszej i rowerowej. Urozmaicenie terenu, naturalne lasy, jeziora i bajkowość fantastycznych krajobrazów urzekły niejednego podróżnika. To tutaj Andrzej Wajda, urzeczony pięknem  przyrody, kręcił zdjęcia do ekranizacji „Pana Tadeusza”. 
Będąc w Jacznie nie sposób nie poświęcić specjalnej uwagi kuchni. Duży wybór serów zapewniają lokalni wytwórcy, między innymi rodowity Szwajcar osiadły na jaćwieskiej ziemi. Również mięsiwa, wędliny, warzywa i pieczywo są ekologiczne i pochodzą zwykle z własnych wyrobów. Nie można też zapomnieć o szerokim wyborze domowych nalewek. 


Wszystko to zostało docenione przez wciąż powracających tu gości. Jaczno to idealne miejsce dla szukających spokoju i wyciszenia w romantycznym otoczeniu, a jednocześnie ceniących styl, subtelny luksus i obsługę w domowej atmosferze. Odkryj Suwalszczyznę, odkryj Jaczno i...zakochaj się!

» DODATKOWE INFORMACJE «

Suwalszczyzna i Podlasie oferują wiele atrakcji osobom preferującym aktywny wypoczynek. Najbliższa okolica to wymarzone miejsce do uprawiania turystyki rowerowej i pieszej. Znajduje się tu wiele oznakowanych szlaków turystycznych,  ścieżek rowerowych i przyrodniczych.

Niezwykłe krajobrazy zapraszają do fotografowania. Można wybrać się na wyprawę po tajemniczej Puszczy Rominckiej, odwiedzić słynne wiadukty w Stańczykach. Na zwiedzanie zasługują także zespoły klasztorne w Wigrach i Sejnach, kresowe wioski i miasteczka, głazowisko w Bachanowie,cmentarzysko Jaćwingów . Przy dłuższym pobycie zachęcamy do odbycia jednodniowej wycieczki do Wilna.

Pobliskie lasy obfitują w grzyby. Zachęcamy do kąpieli, wędkowania oraz wypraw łodzią po jeziorze. Osobom lubiącym mocne wrażenia proponujemy nurkowanie w najgłębszym polskim jeziorze Hańcza. Organizujemy spływy kajakowe Czarną Hańczą, Rospudą i Krutynią. Przejażdżki bryczką po okolicy to doskonała okazja do dobrej zabawy dla dorosłych i dzieci.

Zimą ścieżki rowerowe przeobrażają się w narciarskie szlaki biegowe, a zamarznięta tafla jeziora we wspaniałe lodowisko. Kulig połączony z ogniskiem będzie miłym urozmaiceniem zimowego pobytu. Pobliski sztucznie dośnieżany stok narciarski w Szelmencie czeka na narciarzy. Na Hańczy rozpoczyna się sezon nurkowań podlodowych. Zima to również niepowtarzalna atmosfera Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia oraz szampański Sylwester.

Po dniu pełnym wrażeń możesz zaprosić przyjaciół do rozgrywki przy stole bilardowym lub na mecz tenisa stołowego. Możesz zadbać o kondycję w siłowni i skorzystać z relaksu w tradycyjnej bani – lokalnej saunie parowej lub w suchej saunie fińskiej. Zapraszamy również do korzystania z usług masażystów.

» ATRAKCJE «

 • Suwalski Park Krajobrazowy,
 • Smolniki (miejsce kręcenia scen do Pana Tadeusza) - punkt widokowy,
 • Najgłębsze jezioro Polski - Hańcza,
 • Góra Cisowa - punkt widokowy,
 • Głazowiska - Bachanowo, Łopuchowskie,
 • Rezerwat Rutka,
 • Oz Turtulski i punkt widokowy w Turtulu,
 • Molenna Staroobrzędowców,
 • Galeria wiejska w Przełomce,
 • Ruiny dworku księcia Mirskiego,
 • Góra Zamkowa i Kościelna - pozostałości po grodziskach Jaćwingów,
 • Ścieżka poznawcza wokół jeziora Jaczno - wiszące torfowiska,
 • Wisząca Dolina Gaciska,
 • duża ilość jezior wokół,
 • niezwykły polodowcowy krajobraz - wzgórza i doliny, lasy i oczka wodne,
 • Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej,
 • Mosty kolejowe w Stańczykach i Kiepojciach,
 • Trójstyk granic - Polski, Litwy i Rosji,
 • Wycieczki do Wilna i Trok.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chroni prawo autorskie.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego Suwalszczyzna.com.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

WYSZUKAJ MIEJSCE WYPOCZYNKU i NOCLEGU - wg REGIONU [Suwalszczyzna i Mazury]:

AUGUSTOWSZCZYZNA  BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY  SEJNEŃSZCZYZNA  SUWAŁKI i OKOLICA  SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY  MAZURY GARBATE  MAZURY  WIGRY i OKOLICA

Statystyka Suwalszczyzna.com.pl