Suwalszczyzna.com.pl Baza internetowej informacji turystycznej

Noclegi i wypoczynek
na Suwalszczyźnie

Suwalszczyzna-noclegi, informacje, mapy
WYSZUKAJ
MIEJSCOWOŚCI SUWALSZCZYZNY
Wokół Augustowa

Wokół Augustowa

Augustów jako miasto obejmuje 81 km2 powierzchni, z czego 35% stanowią lasy i 26% wody, leży w zasięgu obszaru „Zielonych Płuc Polski”, umiejscowiony jest pomiędzy: Wigierskim i Biebrzańskim Parkiem Narodowym.

więcej »

Wszystkie artykuły »

AKTUALNOŚCI  TURYSTYCZNE
ZUZIA I PRZYJACIELE - nowy spektakl Suwalskiego Ośrodka Kul

ZUZIA I PRZYJACIELE - nowy spektakl Suwalskiego Ośrodka Kul

Dynamiczne przedstawienie wypełnione tańcem i piosenkami zaprowadzi nas na dachy miasta, do cyrkowego namiotu, a nawet w odmęty Czarnej Hańczy. "Zuzia i przyjaciele" to barwna historia odważnej i szczodrej dziewczynki.

więcej »

Wszystkie artykuły »

Strona glówna  Strona główna » Lista imprez z miesiąca 07 » Suwałki Blues Festival

Suwałki Blues Festival

Od: 2009-07-16 Do: 2009-07-18

Druga edycja Suwałki Blues Festivalu odbędzie się w dniach 16–18 lipca 2009 r. Będzie to prawdziwe święto bluesa w tej części Europy. Wystąpi ponad 30 wykonawców z USA, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Norwegii, Szwecji, Litwy, Estonii, Czech i Polski. W tym roku festiwal potrwa trzy dni. Rozpocznie się w czwartek 16 lipca koncertem jednego z najlepszych i najbardziej znanych zespołów bluesowych w Polsce – Nocnej Zmiany Bluesa – z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Będzie to ciekawa propozycja połączenia muzyki bluesowej z orkiestrową aranżacją i instrumentarium.

Główne koncerty odbywać się będą na dwóch dużych scenach w centrum Suwałk. Wystąpią gwiazdy festiwalu z USA i Wielkiej Brytanii, czyli Joe Bonamassa (USA) – najważniejszy blues-rockowy gitarzysta młodego pokolenia – i legendarna formacja blues-rockowa Ten Years After (GB). Obok nich wystąpi legendarna polska grupa TSA, a także goście z zagranicy: Wanda Johnson & The Shrimp City Blues Band (USA), Jarle Bernhoft & Knut Reiersrud Band (NO), Road Band (LT), Steve Lury (UK) i Bullfrog Brown (EST), Jesus Volt (F) i inni.

Koncerty na scenach głównych to jeszcze nie wszystko. W późnych godzinach wieczornych swoje sceny udostępnią festiwalowi miejscowe kluby, gdzie kontynuowane będzie wspólne muzykowanie. Zagrają tam Spoonful Of Blues (N), Staři Psi (CZ), Virgis Jutas (LT) & VooDoo Soup (PL) i Andy Egert Band (CH/PL). Dla wielbicieli akustycznych dźwięków przygotowano wieczorne koncerty akustyczne. To propozycja dla tych, którzy wolą bardziej klimatyczną odmianę bluesa.

Nową formą prezentacji muzyki bluesowej będą tzw. śniadania bluesowe, które proponujemy 17 i 18 lipca. Zapraszamy do spędzenia porannych chwil przy akustycznej muzyce bluesowej na żywo w suwalskich restauracjach i pubach. Zaprezentują się wykonawcy lokalni i zaproszeni goście z Polski, Litwy i Estonii, m.in. Marek Wojtowicz, Paweł Szymański, Aleksandr Belkin & Virgis Jutas (LT) i Bullfrog Brown (EST).

W godzinach popołudniowych zapraszamy na mniejsze koncerty plenerowe. Wystąpią zespoły znane już w polskim środowisku bluesowym: Blues Doctors, Devil Blues, Los Agentos, Siódma w Nocy, Outsider Blues i inne.

Jako imprezy towarzyszące w sobotnie (18.07) przedpołudnie proponujemy gitarowe warsztaty instrumentalne dla początkujących i zaawansowanych prowadzone przez Marka Kołakowskiego.

O Suwałki Blues Festivalu można przeczytać pod adresem: www.suwalkiblues.pl

Suwałki Blues Festival Suwałki Blues Festival Suwałki Blues Festival Suwałki Blues Festival 

 

WYSZUKAJ MIEJSCE WYPOCZYNKU i NOCLEGU - wg REGIONU [Suwalszczyzna i Mazury]:

AUGUSTOWSZCZYZNA  BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY  SEJNEŃSZCZYZNA  SUWAŁKI i OKOLICA  SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY  MAZURY GARBATE  MAZURY  WIGRY i OKOLICA

NOCLEGI W POLSCE NOCLEGI NA MAZURACH NOCLEGI NA PODLASIU NOCLEGI NA POMORZU NOCLEGI W BIESZCZADACH

Validated by HTML Validator