Suwalszczyzna.com.pl Baza internetowej informacji turystycznej

Noclegi i wypoczynek
na Suwalszczyźnie

Suwalszczyzna-noclegi, informacje, mapy
Suwalszczyzna
WYSZUKAJ
MIEJSCOWOŚCI SUWALSZCZYZNY
Wokół Augustowa

Wokół Augustowa

Augustów jako miasto obejmuje 81 km2 powierzchni, z czego 35% stanowią lasy i 26% wody, leży w zasięgu obszaru „Zielonych Płuc Polski”, umiejscowiony jest pomiędzy: Wigierskim i Biebrzańskim Parkiem Narodowym.

więcej »

Wszystkie artykuły »

AKTUALNOŚCI  TURYSTYCZNE
ZUZIA I PRZYJACIELE - nowy spektakl Suwalskiego Ośrodka Kul

ZUZIA I PRZYJACIELE - nowy spektakl Suwalskiego Ośrodka Kul

Dynamiczne przedstawienie wypełnione tańcem i piosenkami zaprowadzi nas na dachy miasta, do cyrkowego namiotu, a nawet w odmęty Czarnej Hańczy. "Zuzia i przyjaciele" to barwna historia odważnej i szczodrej dziewczynki.

więcej »

Wszystkie artykuły »

Strona glówna  Strona główna » Lista imprez z miesiąca 01 » Ogólnopolski Rajd Narciarski Wędrówki Północy

Ogólnopolski Rajd Narciarski Wędrówki Północy

Od: 2010-01-30, 09:00:00 Do: 2010-02-06, 16:00:00


Suwalszczyzna zimą to kraina zamarzniętych jezior, ośnieżonych pagórków i pokrytych śniegową czapą drzew. Wymarzona dla amatorów „białego szaleństwa” oraz miłośników wielkiej zimowej przygody.


Na terenie Suwalszczyzny znajduje się ponad 1500 szlaków turystycznych, nadających się również do pokonywania na nartach biegowych. Trasy w zasadzie nie omijają żadnej atrakcji regionu i mogą być inspiracją dla wielu fascynujących wypraw. Poruszając się nimi można poznać mroźny krajobraz okolic Wiżajn; ośnieżone zbocza Jesionowej Góry nad Szelmentem, Góry Zamkowej i Cisowej Góry w Suwalskim Parku Krajobrazowym; poczuć siłę potężnych sosen i świerków w Puszczy Augustowskiej, dać się ponieść magii jeziora Hańcza i baśniowych zachodów słońca w Wigierskim Parku Narodowym . 


Imprezą, która umożliwia zimowy wypoczynek na Suwalszczyźnie jest Ogólnopolski Rajd Narciarski „Wędrówki Północy”, który już od ponad czterdziestu lat organizowany jest przez suwalski Oddział PTTK. Trasy rajdowe dostosowywane są do umiejętności uczestników, tak, aby i mniej wprawni turyści mogli poznać zimowy pejzaż Suwalszczyzny; rozkoszować się jej niepowtarzalnymi klimatami i smakami; poznać malownicze miasta i miasteczka regionu; parki narodowe i krajobrazowe oraz puszcze; rzeki i jeziora; zabytki architektury i krajobrazu.

41. Ogólnopolski Rajd Narciarski „Wędrówki Północy” odbędzie się od 30 stycznia do 6 lutego 2010 roku na 5 trasach wielodniowych.


Trasy 41. edycji „Wędrówek Północy” prowadzą przez najpiękniejsze i najciekawsze tereny Suwalszczyzny ze szczególnym uwzględnieniem Suwalskiego Parku Krajobrazowego, Doliny Rospudy, a także północno-wschodniej Litwy. Zostały tak ułożone, aby dać możliwość wszechstronnego poznania walorów turystycznych i przyrodniczych w parkach narodowych i krajobrazowych w Polsce i na Litwie.organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Suwałkach
źródło:  http://www.suwalki.pttk.pl

 

WYSZUKAJ MIEJSCE WYPOCZYNKU i NOCLEGU - wg REGIONU [Suwalszczyzna i Mazury]:

AUGUSTOWSZCZYZNA  BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY  SEJNEŃSZCZYZNA  SUWAŁKI i OKOLICA  SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY  MAZURY GARBATE  MAZURY  WIGRY i OKOLICA

NOCLEGI W POLSCE NOCLEGI NA MAZURACH NOCLEGI NA PODLASIU NOCLEGI NA POMORZU NOCLEGI W BIESZCZADACH

Validated by HTML Validator