Suwalszczyzna.com.pl Baza internetowej informacji turystycznej

Noclegi i wypoczynek
na Suwalszczyźnie

Suwalszczyzna-noclegi, informacje, mapy
Suwalszczyzna
WYSZUKAJ
INFO  SUWALSZCZYZNY
MIEJSCOWOŚCI SUWALSZCZYZNY
MAPA ATRAKCJI
Mapa Atrakcji Suwalszczyzny i Mazur
ATRAKCJE SUWALSZCZYZNY
Strona glówna  Strona główna » Warto Zobaczyć

Warto zobaczyć na Suwalszczyźnie i Mazurach


Augustów AUGUSTÓW
Augustów jest miastem o statusie uzdrowiska. Leży nad brzegami trzech jezior: Necka, Białego i Sajna. Lasy Puszczy Augustowskiej wkraczają niemal do jego centrum ...»
   
Sejny - zobacz więcej informacji

SEJNY
Sejny stanowią wspaniałą bazę wypadową dla wycieczek po pojezierzu Wschodniosuwalskim, na Litwę oraz do Puszczy Augustowskiej. Posiadają unikalny układ oraz zabytki architektury z XVI/XVII w ...»

   
Suwałki

SUWAŁKI
Suwałki to największe miasto Suwalszczyzny. Posiada całkowicie zachowany, oryginalny plan przestrzenny - reprezentacyjną zabudowę miasta na osi głównej ulicy - ul.T. Kościuszki ...»

   
Olecko

OLECKO
Olecko to miasto położone nad jeziorem Olecko Wielkie i rzeką Legą. Posiada ciekawą, poniemiecką zabudowę z czerwonej cegły i mnóstwo małych ślicznych uliczek ...»

 
   
Kanał Augustowski

KANAŁ AUGUSTOWSKI
Kanał Augustowski to wodna budowla o długości 80 km i 18 śluzach (tyle jest w granicach Polski), wybudowana w XIX w. Jest interesującym szlakiem wodnym o ciekawych rozwiązaniach technicznych ...»

 
   
Wigry - jezioro i klasztor pokamedulski

WIGRY
Miejscowość która dostarczy wszelkich wrażeń od estetycznych po sportowe. Do zwiedzenia zespół poklasztorny, rejs statkiem, pływanie, wędkowanie, gra w tenisa ...»

 
   
Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej

STUDZIENICZNE
Sanktuarium Maryjne ukryte w Puszczy Augustowskiej pomiędzy pięknymi jeziorami. Wiąża się z tym miejscem liczne cuda uzdrowień ...»

 
   
Dowspuda - ruiny Pałacu Hrabiego Paca

DOWSPUDA
Dowspuda jest niewielką miejscowością obok Raczek. W jej centrum znajduje się zespół ruin pałacu Paca. W nich co roku odbywa się festiwal muzyki i kultury celtyckiej ...»

 
   
Mosty kolejowe w Stańczykach

STAŃCZYKI
Ogromne - 40 m mosty kolejowe na trasie nie istniejącej od około 60 lat kolei ciągle wzbudzają ciekawość. Dodatkowym ich walorem jest położenie wśród lasów Puszczy Rominckiej ...»

 
   
Turtul - siedziba Suwalskiego Parku Krajobrazowego

TURTUL
Wśród ciągnącego się ozu Turtulskiego - spiętrzenie wód. To staw młyński nad rzeką Czarną Hańczą - Turtul. Jest to miejsce o niezwykłym uroku i pięknych widokach ...»

 
   
Smolniki - widok ogólny

SMOLNIKI
Smolniki to wieś letniskowa, położona na wyniosłej krawędzi Zagłębienia Szeszupy i Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Zimą są tu czynne wyciągi narciarskie, a latem niezwykłe punkty widokowe ...»

 
   
Góra Zamkowa w Szurpiłach

GÓRA ZAMKOWA
Góra Zamkowa jest miejscem niezwykle urokliwym i zarazem obciążonym historycznie. Mieszkali tu Jaćwingowie, Litwini i Krzyżacy. Toczyły się tu ostre walki. Do dziś widać ślady dawnej świetności ...»

 
   
Stara Hańcza

STARA HAŃCZA
Riuny dworu, stary park, zapuszcone stawy - tyle pozostało po pięknej posiadłości w Starej Hańczy. Obok najgłębsze jezioro Polski - Hańcza ...»

 
   
Cmentarzysko Jaćwieskie w Szwajcarii

CMENTARZYSKO JAĆWINGÓW
Na cmentarzysku tym znajduje się miejsce pochówku członków plemiania jaćwieskiego zarówno książąt jak i zwykłych rolników. Miejsce to zostało przebadane przez archeologów ...»

 
   
Uroczysko -Świete Miejsce

UROCZYSKO ŚWIĘTE MIEJSCE
Miejsce niezwykle tajemnicze, położone nad piękną rzeką Rospudą, meandrującą po Puszczy Augustowskiej. Z uroczyskiem tym związanych jest kilka ciekawych legend ...»

 
   
Głazowisko Bahanowo

GŁAZOWISKO BACHANOWO
W rezerwacie "Głazowisko Bachanowo nad Czarną Hańczą" znajduje się największe skupisko głazów narzutowych na Suwalszczyźnie. Nieopodal głazowisko "wisząca dolina" oraz "oz Turtulski" ...»

 
   
Jezioro Jaczno w SPK

JEZIORO JACZNO
Miejsce niezwykle interesujące pod względem widokowym, jaki i biologicznym. Ze stromych brzegów rozciaga się piekny widok na część Suwalskiego Parku ...»

 
   
Wodziłki - Cerkiew Staroobrzędowców

WODZIŁKI
Centrum Suwalskiego Parku Krajobrazowego - tu krzyżują się szlaki turystyczne. W centrum wsi stara cerkiew Staroobrzędowców. Istnieje także możliwość skorzystania z tzw. bani - oryginalnej sauny ...»

 
   
Spływ Czarna Hańczą

SPŁYW CZARNĄ HAŃCZĄ

Jest to piękny szlak wodny prowadzący z jez. Wigry przez rzekę Czarną Hańcze i Kanał Augustowski, az do Augustowa. Wokół niezwykłe widoki i wiele wrażeń turystycznych ...»

   
Spływy rospudą

SPŁYW ROSPUDĄ

Jest to kolejny szlak wodny Suwalszczyzny prowadzący rzeką Rospudą, która płynie przez 10 jezior . Szlak kończy się w Augustowie ...»

   

WYSZUKAJ MIEJSCE WYPOCZYNKU i NOCLEGU - wg REGIONU [Suwalszczyzna i Mazury]:

AUGUSTOWSZCZYZNA  BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY  SEJNEŃSZCZYZNA  SUWAŁKI i OKOLICA  SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY  MAZURY GARBATE  MAZURY  WIGRY i OKOLICA

Validated by HTML Validator