Suwalszczyzna.com.pl Baza internetowej informacji turystycznej

Noclegi i wypoczynek
na Suwalszczyźnie

Suwalszczyzna-noclegi, informacje, mapy
Suwalszczyzna
WYSZUKAJ
Strona glówna  Strona główna » Lista artykułów » Koncert z cyklu Filharmonia Suwałk: Lato z SOK - przeboje l

Koncert z cyklu Filharmonia Suwałk: Lato z SOK - przeboje l

Gdzie się podziały tamte szlagiery? Powrócą na koncercie LATO z SOK. Wakacyjna Grupa Wujka Gienka i Suwalska Orkiestra Kameralna przypomną największe przeboje Czerwonych Gitar, Czesława Niemena i Wojciecha Gąssowskiego – mi

Gdzie się podziały tamte szlagiery? Powrócą na koncercie LATO z SOK. Wakacyjna Grupa Wujka Gienka i Suwalska Orkiestra Kameralna przypomną największe przeboje Czerwonych Gitar, Czesława Niemena i Wojciecha Gąssowskiego – między innymi „Annę Marię”, „Wspomnienie” i „Zielone wzgórza nad Soliną”.


Piątek, 24.06.2016, godz. 19:00
Duża Scena, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 20/15 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu


W piątkowy wieczór usłyszymy hity lat 60., 70. i 80. w autorskich aranżacjach. Wakacyjnej Grupie Wujka Gienka towarzyszyć będą muzycy Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza. Usłyszymy takie przeboje jak: „Anna Maria”, „Niebo z moich stron”, „Tak bardzo się starałem” i „Nie mów nic” Czerwonych Gitar, „Po papugami” i „Wspomnienie” Czesława Niemena oraz „Gdzie się podziały tamte prywatki” i „Zielone wzgórza nad Soliną” Wojciecha Gąssowskiego.

Czerwone Gitary to największa w historii polskiego show-biznesu liczba przebojów i sprzedanych płyt. Zaczynali w 1965 roku mocnym hasłem „gramy i śpiewamy najgłośniej w Polsce”. Piękna ballada „Anna Maria” powstała w 1968 roku, kiedy z Czerwonymi Gitarami grał jeszcze Krzysztof Klenczon. Tekst do piosenki jej kompozytor Seweryn Krajewski zamówił u Krzysztofa Dzikowskiego, zaznaczając, by zawierał szlagwort „Anna Maria”. Nie wiadomo, czy życzenie miało związek z kobietą, czy był to tylko pomysł na intrygujący tekst.

Niemal wszystkie piosenki Czerwonych Gitar – pisane, jak powiedział Krajewski, dla koleżanek i kolegów, nie dla panów redaktorów – wywierały na słuchaczy piorunujący efekt. Gazety donosiły, że pewien chłopiec, zainspirowany piosenką „Tak bardzo się starałem”, chcąc zaimponować dziewczynie, o mało się nie udusił przy połykaniu surowej żaby. Na targach płytowych w Cannes w 1969 roku zespół uhonorowano prestiżowym Trofeum Midem, które Czerwone Gitary, podobnie jak The Beatles, otrzymały za największe sukcesy płytowe w swoim kraju.

Koncert z cyklu Filharmonia Suwałk: Lato z SOK - przeboje l 

Artykuły o podobnej tematyce:

 

WYSZUKAJ MIEJSCE WYPOCZYNKU i NOCLEGU - wg REGIONU [Suwalszczyzna i Mazury]:

AUGUSTOWSZCZYZNA  BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY  SEJNEŃSZCZYZNA  SUWAŁKI i OKOLICA  SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY  MAZURY GARBATE  MAZURY  WIGRY i OKOLICA

NOCLEGI W POLSCE NOCLEGI NA MAZURACH NOCLEGI NA PODLASIU NOCLEGI NA POMORZU NOCLEGI W BIESZCZADACH

Validated by HTML Validator