Suwalszczyzna.com.pl Baza internetowej informacji turystycznej

Noclegi i wypoczynek
na Suwalszczyźnie

Suwalszczyzna-noclegi, informacje, mapy
Suwalszczyzna
WYSZUKAJ
Strona glówna  Strona główna » Lista artykułów » Baśniowym Szlakiem po Suwalszczyźnie

Baśniowym Szlakiem po Suwalszczyźnie

Tradycyjnych szlaków turystycznych na Suwalszczyźnie nie brakuje. Ale jest też jeden wyjątkowy - Szlak Baśniowy, który wiedzie przez Wioski Bajek rozrzucone wśród jezior, rzek i pagórków Suwalszczyzny.

Po drodze odwiedzimy siedem wiosek. Każda inspirowana inną bajką, historią bądź legendą. W każdej w rolę przewodnika wciela się inna postać krasnoludka. 

Podczas przemierzania szlaku pomocne będą tzw. Karty Wędrowca. Mała Karta Wędrowca oprowadza nas po danej wiosce, a Duża Karta Wędrowca jest przewodnikiem po całym Baśniowym Szlaku. Karty powinny zapełnić się pieczątkami ze szlaku, za które zdobywa się nagrody. 

WIOSKI BAJEK

ZAUŁEK KRASNOLUDKÓW - Suwałki
Lokalizacja: 
ul. Kościuszki 31, ogród przy Muzeum im. Marii Konopnickiej
Opis:
Wioska inspirowana twórczością Marii Konopnickiej i zlokalizowana w ogrodzie na tyłach domu, w którym pisarka przyszła na świat. Postacie, które tu spotkamy, to niania Anusia i król krasnoludków Błystek. Po drodze usłyszymy legendę o powstaniu Suwałk. Czekają tu na nas pionki "olbrzymy" do gry, stylowa karuzela, niezwykłe lustra, kataryniarz i tron królewski, na którym można sobie zrobić zdjęcie.

WIOSKA WESOŁYCH WĘDROWCÓW - Nowa Wieś
Lokalizacja:
Nowa Wieś 9 k/Suwałk, przy Ośrodku "Maniówka"
Opis:
W towarzystwie Jana Wędrowniczka i krasnoludka Podziomka dowiemy się więcej o sztuce wytwarzania mąki, łowienia ryb, a także skąd się wzięła sieja na Suwalszczyźnie. Tutejsze atrakcje to: największy na świecie termometr, wiejskie zagrody, stragan Pani Marcinowej, Kasina Chata, młyn wiatrowy, bociani i stadko owiec.

WIOSKA DARÓW LASU - Kopiec
Lokalizacja:
Kopiec 7, gm. Sztabin k/Augustowa, „Janewiczówka”
Opis:
Wioska zlokalizowana w sercu Puszczy Augustowskiej. Znajduje się tu wielki kamień. Legendę o nim opowie Jagodowy Król i krasnoludek Modraczek. Na miejscu trzeba odszukać rodzinę łosi i policzyć borsuki. Ponadto w jagodowym lesie znajdują się pajęcze sieci i mrówki olbrzymy. Natkniemy się tu również na budowlę wodną, która pomoże nam odszukać wodę.

WIOSKA DWÓCH MISTRZÓW - Puńsk
Lokalizacja:
Puńsk, ul. Szkolna 67, przy skansenie za karczmą
Opis:
W polskiej stolicy Litwinów znajduje się Wioska Dwóch Mistrzów, z których „jeden włada literami, drugi moc ma nad dźwiękami”, gospodarzem jest Koszałek Opałek. Poznamy tu legendę o królowej jezior "Pięknej Jegli i wężu Żaltysie, zagubimy się w labiryncie języków, wejdziemy na Aleję Słów i w końcu dotrzemy na Polanę Rozmów. A to jeszcze nie wszystko...

WIOSKA ZAPOMNIANYCH WOJÓW - Bałarzewo
Lokalizacja:
Bakałarzewo, ul. Młyńska 11, przy Gminnej Bibliotece Publicznej
Opis:
Wioska inspirowana historycznym ludem Jaćwingów. Przewodnikami po tej krainie będą krasnoludek Pietrzyk oraz rycerze Króla Błystka - Mikuła i Pakuła.

DOLINA PRZYGÓD NAD SZESZUPĄ - Rutka-Tartak
Lokalizacja:
Rutka-Tartak, ul. 3 Maja, zakole rzeki Szeszupy przy moście
Opis:
Na wędrowców czeka tu trasa z torem przeszkód i ścieżką zdrowia. Poprowadzi po niej krasnoludek Sikorek, który opowie też o zwyczajach różnych zwierząt. 

MIASTECZKO SEKRETNYCH ULICZEK - Sejny
Lokalizacja:
Sejny, ul. Konarskiego 23A, przy stadionie miejskim
Opis:
Wioska inspirowana dawną wielokulturowością Sejn. Znajdują się w niej domy: starowiera bednarza, litewskiego piekarza, żydowskiego krawca i polskiego szewca. Wędrowcy poznają także ich świątynie: zbór, molennę, synagogę i bazylikę. Przewodnikiem po wiosce jest paź Króla Błystka - krasnoludek Krężołek.

Źródło: www.basniowyszlak.pl

[justyna]

 

WYSZUKAJ MIEJSCE WYPOCZYNKU i NOCLEGU - wg REGIONU [Suwalszczyzna i Mazury]:

AUGUSTOWSZCZYZNA  BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY  SEJNEŃSZCZYZNA  SUWAŁKI i OKOLICA  SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY  MAZURY GARBATE  MAZURY  WIGRY i OKOLICA

NOCLEGI W POLSCE NOCLEGI NA MAZURACH NOCLEGI NA PODLASIU NOCLEGI NA POMORZU NOCLEGI W BIESZCZADACH

Validated by HTML Validator