Suwalszczyzna.com.pl Baza internetowej informacji turystycznej

Noclegi i wypoczynek
na Suwalszczyźnie

Suwalszczyzna-noclegi, informacje, mapy
Suwalszczyzna
WYSZUKAJ
USLUGI  TURYSTYCZNE  W  OKOLICY
Strona glówna  Strona główna » Lista artykułów » Muzeum Wigier w Starym Folwarku

Muzeum Wigier w Starym Folwarku

Nowoczesne muzeum, które w atrakcyjny sposób, m.in. z wykorzystaniem multimediów, przedstawia świat jeziora Wigry. Warto wybrać się na tą ciekawą wycieczkę.

Muzeum mieści się w budynku po dawnej stacji Stacji Hydrobiologicznej nad brzegiem jeziora Wigry. Wystawa stała jest prezentacją tego, jak wygląda życie w jeziorze Wigry, w jego głębiach, na jego powierzchni i na terenach, które jezioro otaczają. Sale wystawiennicze zostały tak zaaranżowane, aby jak najlepiej oddać klimat danego wycinka wigierskiego świata. 

Część wystawy poświęcona jest głębinom jeziora. W salach odtworzono m.in. strukturę uskoku dna z jamkami, w których zazwyczaj przebywają węgorze i miętusy. Aby odbyć podróż wgłąb jeziora, należy wsiąść do batyskafu i obejrzeć filmy wyświetlane na monitorach. Można też przez peryskop poobserwować krajobraz dookoła Wigier (zdjęcia z różnych okresów czasu).

Druga część wystawy prezentuje świat nad brzegami jeziora. Znajduje się tu m.in. sala z torfowym podłożem, sala z żeremiem i tamą bobrową czy pomostem, z którego można obejrzeć panoramę Wigier. W wielu miejscach do wykorzystania ekrany dotykowe, na których można wyszukiwać informacje, czy urządzenia pozwalające na odtworzenie głosów ptaków bytujących nad Wigrami.

Muzeum Wigier czynne jest przez cały rok.  

Artykuły o podobnej tematyce:

 

WYSZUKAJ MIEJSCE WYPOCZYNKU i NOCLEGU - wg REGIONU [Suwalszczyzna i Mazury]:

AUGUSTOWSZCZYZNA  BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY  SEJNEŃSZCZYZNA  SUWAŁKI i OKOLICA  SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY  MAZURY GARBATE  MAZURY  WIGRY i OKOLICA

NOCLEGI W POLSCE NOCLEGI NA MAZURACH NOCLEGI NA PODLASIU NOCLEGI NA POMORZU NOCLEGI W BIESZCZADACH

Validated by HTML Validator