Suwalszczyzna.com.pl Baza internetowej informacji turystycznej

Noclegi i wypoczynek
na Suwalszczyźnie

Suwalszczyzna-noclegi, informacje, mapy
Suwalszczyzna
WYSZUKAJ
Strona glówna  Strona główna » Lista artykułów » Zima na Suwalszczyźnie

Zima na Suwalszczyźnie

Zima na Suwalszczyźnie

Propozycje zimowego wypoczynku na Suwalszczyźnie. Wyciągi narciarskie: w Dąbrówce, w Szelmencie na Jesionowej Górze, koło Gołdapi na Pięknej Górze. Kuligi, narciarstwo biegowe po zaśnieżonych trasach.

Suwalszczyzna jest piękna nie tylko latem o czym nie trzeba nikogo przekonywać  ale również o każdej porze roku. Warto się o tym przekonać odwiedzając to miejsce właśnie zimą.
Suwalszczyzna jest często nazywana "polskim biegunem zimna", gdzie średnie temperatury zimą są najniższe i śnieg leży bardzo długo. Jednak mimo temperatur jest tu gorąca i miła atmosfera.

Wyjazd na ferie zimowe, narty wcale nie musi być w  Tatry czy Bieszczady.  Na Suwalszczyźnie działają trzy wyciągi narciarskie: wyciąg narciarski Szelment na Jesionowej Górze, wyciąg w Dąbrówce, wyciąg koło Gołdapi na Pięknej Górze. Tereny Suwalszczyzny, to liczne  pagórki, jeziora powstałe podczas ostatniego zlodowacenia, które stanowią  doskonałe miejsce do  uprawiania narciarstwa, jazdy na łyżwach, nordic walking i innych sportów zimowych.

Doskonałą atrakcją jest kulig z pochodniami, ogniskiem  po zaśnieżonych terenach Suwalszczyzny: m.in. po Suwalskim Parku Krajobrazowym, Wigierskim Parku Narodowym, Puszczy Rominckiej, czy też Puszczy Augustowskiej. Można również skorzystać z zimowej przejażdżki Wigierską Kolejką Wąskotorową, czy przenieść się w świat bajek w Kaletniku, zobaczyć okolice Wigier, Klasztor Wigierski, Muzeum Wigier a także udać się na zimowy spływ kajakowy Czarną Hańczą.  Na miłośników wędkarstwa czekają liczne pokryte lodem jeziora Suwalszczyzny i wędkowanie z przerębla.
Warto zobaczyć te tereny zimą, miło spędzić czas przy kominku  delektując się przysmakami kuchni regionalnej.  Fani kąpieli mogą udać się na wycieczkę do oddalonych o 50 km od granicy Druskiennik gdzie znajduje się Aquapark. W ofercie są również inne wycieczki na Litwę: Wilno-Troki, Kłajpeda-Pałanga.

Właśnie bogata oferta spędzenia wypoczynku, rozwinięta baza noclegowa, niskie ceny sprawiają, że  Suwalszczyzna zimą jest coraz częściej odwiedzana. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Szukając miejsc zimowego wypoczynku warto uwzględnić propozycję spędzenia świąt Bożego Narodzenia, ferii zimowych w śnieżnej krainie. Spędzony zimowy urlop, ferie 2017  na Suwalszczyźnie z pewnością dostarczyą miłych chwil i niezapomnianych wrażeń.
Zobacz zimowe oferty wypoczynku.

zima na Suwallszczyźniezima na Suwalszczyźnie