Suwalszczyzna.com.pl Baza internetowej informacji turystycznej

Noclegi i wypoczynek
na Suwalszczyźnie

Suwalszczyzna-noclegi, informacje, mapy
WYSZUKAJ
Strona glówna  Strona główna » Lista artykułów » Zima na Suwalszczyźnie

Zima na Suwalszczyźnie

Zima na Suwalszczyźnie

Propozycje zimowego wypoczynku na Suwalszczyźnie. Wyciągi narciarskie: w Dąbrówce, w Szelmencie na Jesionowej Górze, koło Gołdapi na Pięknej Górze. Kuligi, narciarstwo biegowe po zaśnieżonych trasach.

Suwalszczyzna jest piękna nie tylko latem o czym nie trzeba nikogo przekonywać ale również o każdej porze roku. Warto się o tym przekonać odwiedzając to miejsce właśnie zimą.
Suwalszczyzna jest często nazywana "polskim biegunem zimna", gdzie średnie temperatury zimą są najniższe i śnieg leży bardzo długo. Jednak mimo temperatur jest tu gorąca i miła atmosfera.

Wyjazd na ferie zimowe, narty wcale nie musi być w Tatry czy Bieszczady. Na Suwalszczyźnie działają trzy wyciągi narciarskie: wyciąg narciarski Szelment na Jesionowej Górze, wyciąg w Dąbrówce, wyciąg koło Gołdapi na Pięknej Górze. Tereny Suwalszczyzny, to liczne pagórki, jeziora powstałe podczas ostatniego zlodowacenia, które stanowią doskonałe miejsce do uprawiania narciarstwa, jazdy na łyżwach, nordic walking i innych sportów zimowych.

Doskonałą atrakcją jest kulig z pochodniami, ogniskiem po zaśnieżonych terenach Suwalszczyzny: m.in. po Suwalskim Parku Krajobrazowym, Wigierskim Parku Narodowym, Puszczy Rominckiej, czy też Puszczy Augustowskiej. Można również skorzystać z zimowej przejażdżki Wigierską Kolejką Wąskotorową, czy przenieść się w świat bajek w Kaletniku, zobaczyć okolice Wigier, Klasztor Wigierski, Muzeum Wigier a także udać się na zimowy spływ kajakowy Czarną Hańczą. Na miłośników wędkarstwa czekają liczne pokryte lodem jeziora Suwalszczyzny i wędkowanie z przerębla.
Warto zobaczyć te tereny zimą, miło spędzić czas przy kominku delektując się przysmakami kuchni regionalnej. Fani kąpieli mogą udać się na wycieczkę do oddalonych o 50 km od granicy Druskiennik gdzie znajduje się Aquapark. W ofercie są również inne wycieczki na Litwę: Wilno-Troki, Kłajpeda-Pałanga.

Właśnie bogata oferta spędzenia wypoczynku, rozwinięta baza noclegowa, niskie ceny sprawiają, że Suwalszczyzna zimą jest coraz częściej odwiedzana. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Szukając miejsc zimowego wypoczynku warto uwzględnić propozycję spędzenia świąt Bożego Narodzenia, ferii zimowych w śnieżnej krainie. Spędzony zimowy urlop, ferie 2017 na Suwalszczyźnie z pewnością dostarczyą miłych chwil i niezapomnianych wrażeń.
Zobacz zimowe oferty wypoczynku.


Domek dla dwojga - Siedlisko Szołtany
Domek dla dwojga - Siedlisko SzołtanySłoneczko Suwalszczyzna.com.plSłoneczko Suwalszczyzna.com.pl
16-515 Puńsk, Szołtany
Tel.: 783 298 184

Zgubiony w lesie malutki domek nad rzeką Marychą to idealne miejsce dla twórców jak i zakochanych. Schowana za górą dwuosobowa chatka - Szołtany - siedlisko do wynajęcia. Spokojna i piękna okolica, komfortowe warunki.
Gospodarstwo Agroturystyczne U SŁOWIKOWSKICH-Joanna Słowikowska
Gospodarstwo Agroturystyczne U SŁOWIKOWSKICH-Joanna SłowikowskaSłoneczko Suwalszczyzna.com.plSłoneczko Suwalszczyzna.com.pl
16-404 Jeleniewo, Błaskowizna 24, 24A
Tel.: 087 568 34 48, 0 512 299 422

Całoroczne gospodarstwo agroturystyczne nad brzegiem jeziora Hańcza. Plaża, pomost, łódki.
azima na Suwallszczyźniezima na Suwalszczyźnie
Zima na Suwalszczyźnie Zima na Suwalszczyźnie Zima na Suwalszczyźnie Zima na Suwalszczyźnie Zima na Suwalszczyźnie Zima na Suwalszczyźnie Zima na Suwalszczyźnie Zima na Suwalszczyźnie Zima na Suwalszczyźnie Zima na Suwalszczyźnie Zima na Suwalszczyźnie Zima na Suwalszczyźnie 

 

WYSZUKAJ MIEJSCE WYPOCZYNKU i NOCLEGU - wg REGIONU [Suwalszczyzna i Mazury]:

AUGUSTOWSZCZYZNA  BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY  SEJNEŃSZCZYZNA  SUWAŁKI i OKOLICA  SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY  MAZURY GARBATE  MAZURY  WIGRY i OKOLICA

NOCLEGI W POLSCE NOCLEGI NA MAZURACH NOCLEGI NA PODLASIU NOCLEGI NA POMORZU NOCLEGI W BIESZCZADACH

Validated by HTML Validator