Suwalszczyzna.com.pl Baza internetowej informacji turystycznej

Noclegi i wypoczynek
na Suwalszczyźnie

Suwalszczyzna-noclegi, informacje, mapy
WYSZUKAJ
Strona glówna  Strona główna » Lista artykułów » Stok narciarski w Szelmencie

Stok narciarski w Szelmencie

Stok narciarski w Szelmencie

Na Górze Jasionowej nad jeziorem Szelment Wielki znajduje się aż 6 narciarskich tras zjazdowych i pięć wyciągów. Świetne warunki do szusowania są zapewnione, gdyż stok jest sztucznie naśnieżany i oświetlony.

Dla amatorów białego szaleństwa poszukujących odpowiedniego miejsca do szusowania w północno-wschodniej Polsce przygotowano trasy zjazdowe na Górze Jasionowej (252 m n.p.m.) znajdującej się nieopodal Jeleniewa. Ten zakątek Suwalszczyzny posiada niewątpliwy urok. U stóp góry rozciąga się jezioro Szelment Wielki. Jazda na nartach w takim miejscu dostarcza wielu wrażeń!

Na górze przygotowano 6 tras narciarskich, zróżnicowanych pod względem trudności. Znajdą tu coś dla siebie zarówno wytrawni narciarze jak i Ci, którzy stawiają na stoku pierwsze kroki, w tym dzieci. Działa tu 5 wyciągów. Wszystkie trasy są oświetlone i sztucznie naśnieżane. Ci, którzy nie posiadają własnego sprzętu narciarskiego, mogą go wypożyczyć w miejscowej wypożyczalni.

Wyciągi czynne są przez cały tydzień: pn. - pt. w godz. 10.00 - 21.00, sb. - nd. w godz. 9.00 - 21.00.


Informacje zaczerpnięto z :

  • S.Maciejewski "Po ziemi Suwalskiej"
  • S.Maciejewski "Szlakami Północnej Suwalszczyzny"
  • I.W. Baturowie "Po ziemi Augustowskiej"
  • W.Batura "Szlakami Południowej Suwalszczyzny"
  • J.Bacewicz "Podstawy wiedzy regionalnej ziemia suwalska"

Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie Stok narciarski w Szelmencie 

 

WYSZUKAJ MIEJSCE WYPOCZYNKU i NOCLEGU - wg REGIONU [Suwalszczyzna i Mazury]:

AUGUSTOWSZCZYZNA  BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY  SEJNEŃSZCZYZNA  SUWAŁKI i OKOLICA  SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY  MAZURY GARBATE  MAZURY  WIGRY i OKOLICA

NOCLEGI W POLSCE NOCLEGI NA MAZURACH NOCLEGI NA PODLASIU NOCLEGI NA POMORZU NOCLEGI W BIESZCZADACH

Validated by HTML Validator