Suwalszczyzna.com.pl Baza internetowej informacji turystycznej

Noclegi i wypoczynek
na Suwalszczyźnie

Suwalszczyzna-noclegi, informacje, mapy
Suwalszczyzna
WYSZUKAJ
Strona glówna  Strona główna » Lista artykułów » Jezioro Gaładuś

Jezioro Gaładuś

Jezioro Gaładuś jest drugim co do wielkości jeziorem Suwalszczyzny. Rozciąga się na długości 10 km, a jego powierzchnia to 7,29 km2. Jezioro posiada nietuzinkowe położenie - na granicy Polski i Litwy.

Wody jeziora zaliczane są do drugiej klasy czystości. Pagórkowate brzegi porośnięte w większości łąkami sprawiają, iż jest to niezwykle malowniczy akwen. Bez trudu znajdziemy tu miejsca odpowiednie do zażycia kąpieli wodnych i słonecznych. Usatysfakcjonowani będą również amatorzy wędkarstwa. W wodach jeziora złowić można szczupaki, okonie, sieje, a także płocie, wzdręgi, liny, węgorze i leszcze.


Piękny krajobraz przeplatany łąkami i polami położonymi na łagodnych wzniesieniach pozwala w pełni zregenerować siły podczas urlopu. Ci, którzy zdecydują się go tu spędzić, znajdą liczne kwatery turystyczne m.in. w Żegarach, Burbiszkach, Radziuciach, Ogrodnikach.

 

WYSZUKAJ MIEJSCE WYPOCZYNKU i NOCLEGU - wg REGIONU [Suwalszczyzna i Mazury]:

AUGUSTOWSZCZYZNA  BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY  SEJNEŃSZCZYZNA  SUWAŁKI i OKOLICA  SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY  MAZURY GARBATE  MAZURY  WIGRY i OKOLICA

NOCLEGI W POLSCE NOCLEGI NA MAZURACH NOCLEGI NA PODLASIU NOCLEGI NA POMORZU NOCLEGI W BIESZCZADACH

Validated by HTML Validator