Suwalszczyzna.com.pl Baza internetowej informacji turystycznej

Noclegi i wypoczynek
na Suwalszczyźnie

Suwalszczyzna-noclegi, informacje, mapy
Suwalszczyzna

Siedlisko Cisowa

Pensjonaty  Suwalski Park Krajobrazowy


Siedlisko Cisowa

Siedlisko Cisowa

16-404 Jeleniewo, Gulbieniszki 26

Telefon  87 568 31 83, 605 097 563, 605 601 429
Kontakt e-mail dom557@o2.pl
www http://siedliskocisowa.pl
Dzwoniąc powołaj się na portal Suwalszczyzna.com.pl

Aneks kuchenny łącze internetowe Łazienka przy pokoju Plac zabaw Plac zabaw Parking Telewizja Wyzywienie

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
ceny do uzgodnienia telefonicznie

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Siedlisko Cisowa - to miejsce, które pozwoli Państwu odpocząć w komfortowych warunkach i poznać uroki Suwalszczyzny. Nasze Siedlisko Cisowa położone jest w miejscowości Gulbieniszki nad jeziorem Sumowo w otulinie Suwalskiego Parku Krajobrazowego.
Dzięki zróżnicowanym terenom, bogactwie okolicznych atrakcji oraz własnej plaży, Siedlisko Cisowa to doskonałe miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i do organizacji różnego typu imprez dla grup zorganizowanych.
Siedlisko Cisowa to doskonałe miejsce do wypadów do takich miejsc jak Góra Cisowa, Góra Zamkowa, Wodziłki, Smolniki, Stańczyki, wyciąg narciarski Szelment na Jesionowej Górze , czy też Klasztor w Wigrach, skąd można wypłynąć statkiem na zwiedzanie unikalnego jeziora Wigry.

Oferujemy przytulne i wygodne pokoje rozmieszczone są w jednym domu. Pokoje są stylowo wykończone o bardzo wysokim standardzie.
Nowy dom, zbudowany w stylu charakterystycznym dla regionu Suwalszczyzny, oferuje Gościom kuchnię do ich wyłącznej dyspozycji, salon z kominkiem i TV, taras z widokiem na jezioro oraz 6 przytulnych i eleganckich pokoi, które w zależności od wymagań klientów mogą ugościć od jednej do sześciu osób. Wszystkie pokoje posiadają funkcjonalne i estetyczne łazienki z natryskiem, umywalką i WC. Goście mają do wyłącznej dyspozycji również kuchnię.

Zimą zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa. W odległości ok. 12 km. od naszego Siedliska  znajdują się wyciągi narciarskie  W.O.S.i R. Szelment koło Jeleniewa. Stoki narciarskie położone są na Górze Jesionowej nad jeziorem Szelment Wielki. Ośrodek posiada 6 tras zjazdowych, 5 wyciągów, snowpark. Wszystkie trasy są oświetlone, ratrakowane i sztucznie naśnieżane przez armatki. Na miejscu można wypożyczyć  narty, deski snowboardowe, ski trikke.

Zapraszamy również na narty biegowe czy kulig po najpiękniejszych trasach pobliskiego  Suwalskiego Parku Krajobrazowego, a po całodziennej zabawie na relaks przy kominku w naszym siedlisku.

Siedlisko Cisowa ponadto posiada do Państwa dyspozycji nowoczesną salę balową i konferencyjną z zapleczem kuchennym. Sala ta jest odpowiednia zarówno do prowadzenia spotkań biznesowych jak seminaria, wykłady, sympozja, pokazy i prezentacje, czy też uroczystości mniej formalnych typu bal sylwestrowy, wesele, komunia, imieniny, urodziny.
Siedlisko Cisowa spełnia najwyższe wymagania niezbędne dla zabawy, jak i twórczego wysiłku, umysłowej koncentracji i wypoczynku. Niepodważalnym naszym atutem jest atmosfera skupienia i relaksu, jaką gwarantuje nasze położenie nad jeziorem Sumowo w otulinie Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Urok okolicy oraz wachlarz usług oferowany uczestnikom konferencji, zapewniają warunki do pracy jak i aktywnego wypoczynku.

W przypadku Państwa życzeń, istnieje możliwość organizacji turystycznych i kulturalnych imprez integracyjnych na indywidualne zamówienie.

Do Państwa dyspozycji:
 • noclegi w komfortowych pokojach,
 • bezpłatny bezprzewodowy dostęp do internetu na terenie Siedliska,
 • bezpłatne miejsca parkingowe dla Gości,
 • stylowo urządzona sala bilardowa,
 • stół do tenisa stołowego,
 • pomost nad jeziorem Sumowo wraz z przystanią dla sprzętu wodnego - roweru wodnego i łodzi wiosłowej,
 • miejsce do gry  w boutique,
 • boisko do piłki siatkowej, badmintona oraz ringo,
 • plac zabaw dla dzieci: zabawa w wiklinowym domku, wieża ze zjeżdżalnią, piaskownica, kilka huśtawek, drabinki linowe,
 • miejsce na grillowanie i ognisko,
 • wędkowanie nad jeziorem Sumowo po wykupieniu karty wędkarskiej.

» DODATKOWE INFORMACJE «

 • jezioro Sumowo - na miejscu,
 • żeremia bobrów, wędkowanie,
 • wyciąg narciarski Szelment - 12km,
 • wyciąg narciarski Dąbrówka - 22 km,
 • Góra Cisowa - 1,5 km.

» ATRAKCJE «

 • Najpiękniejsze jeziora Suwalszczyzny: jezioro Wigry, Szelment Wielki, jezioro Filipowskie, jezioro Hańcza, Wiżajny, Pierty, Mieruńskie Wielkie, Szelment Mały, Garbaś, Krzywe,
 • Dalsze i bliższe miejscowości Suwalszczyzny ( odległość km od Siedliska):  Becejły (9 km), Dowspuda i Pałac Paca (33 km), Jeleniewo (6 km), Kaletnik (15 km), Filipów (22 km),  Gołdap (41 km), Smolniki (6 km) Suwałki (18 km), Sejny (34 km), Wiżajny (14 km), Wodziłki (10 km). 
 • Suwalski Park Krajobrazowy (SPK):

* Czarna Hańcza (14 km od Siedliska) – największa rzeka Suwalszczyzny, przepływająca przez jeziora Hańcza i Wigry, kończy swój bieg na rzece Niemen na Litwie. W górnym biegu ma niemal górski charakter, po wypłynięciu z Wigier płynie malowniczymi zakątkami Puszczy Augustowskiej i łączy się z Kanałem Augustowskim.

* Głazowisko Bachanowo nad Czarną Hańczą (14 km od Siedliska) – jedyne miejsce w Polsce, gdzie na powierzchni niecałego 1 hektara znajduje się ok 10 000 głazów.

* Góra Cisowa (1,5 km od Siedliska) – jedno z bardziej urokliwych miejsc w Gulbieniszkach, z której rozpościera się rozległy widok na Park Krajobrazowy oraz znacznie dalsze okolice. "Suwalska Fudżijama", "Góra Sypana", "Piekna", czy też "Gulbieniska Góra", to tylko niektóre z jej przydomków. Szczyt góry znajduje się 79 m ponad poziomem lustra pobliskiego jeziora Kopanego. Miejscowa legenda głosi, iż Górę Cisową (Kopaną) usypano z ziemi wykopanej z tegoż jeziora.

* Góra Zamkowa (9 km od Siedliska) – dawna twierdza Jaćwingów, zdobyta przez Krzyżaków po ośmiomiesięcznym oblężeniu w 1283 roku. Oddalona o 2 kilometry od wsi Szurpiły, jest jednym z piękniejszych miejsc Suwalszczyzny. Góra to doskonały punkt widokowy, w którego sąsiedztwie znajduje się góra Kościelna i Cmentarna oraz cztery jeziora: Szurpiły, Tchliczysko, Jeglówek oraz Jeglóweczek.

 • Wigierski Park Narodowy (WPN),

* Klasztor Wigierski (30 km od Siedliska) – zespół poklasztorny zakonu kamedułów, położony na półwyspie Klasztornym nad Wigrami. Początki budowli sięgają 1668 roku, kiedy to jego budowę rozpoczęli zakonnicy kamedulscy. W 1796 roku nastąpiła konfiskata majątku kamedułów przez władze pruskie. W Wigrach powstała parafia. Dwukrotnie zniszczony poczas I i II wojny światowej, został odbudowany w okresie powojennym. Obok parafii, w chwili obecnej znajduje się na terenach poklasztornych ośrodek wypoczynkowo-konferencyjny
 • Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej,

 • Góra Krzemieniucha (11 km od Siedliska) – drugie pod wzgledem wysokości wzniesienie (289 m n.p.m.) po Górze Rowelskiej (298 m n.p.m.). Góra ma dwa wierzchołki, zaś na jednym z nich znajduje się murowana kaplica. Ze wzniesienia rozciąga się widok na dolinę Czarnej Hańczy, jezioro Okmin oraz Suwałki.

 • Cmentarzysko Jaćwingów (14 km od Siedliska) – utworzony w 1959 roku rezerwat archeologiczny o powierzchnii 4,12 ha położony jest nieopodal Suwałk, przy szosie do Szypliszk. Znajdują się w nim kurhany kryjące groby jaćwieskie z III-V wieku n.e. W okolicy znajduje się jeszcze kilka podobnych cmentarzy jaćwieskich – w Osinkach, Prudziszkach, Żywej Wodzie oraz Bilwinowie.
 • Góra Rowelska (14 km od Siedliska) – najwyższe wzniesienie Suwalszczyzny (298 m n.p.m.) położone przy Wiżajnach o słabo zarysowanym wierzchołku.
 • Góry Sudawskie (24 km od Siedliska) – położone przy granicy z Litwą w północno-wschodnim skrawku Suwalszczyzny. Teren Gór pokryty jest licznymi wzniesieniami i wzgórzami (ponad 250 m n.p.m.) o stromych zboczach, pocięte wąwozami, jarami i głębokimi dolinami.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chroni prawo autorskie.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego Suwalszczyzna.com.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

WYSZUKAJ MIEJSCE WYPOCZYNKU i NOCLEGU - wg REGIONU [Suwalszczyzna i Mazury]:

AUGUSTOWSZCZYZNA  BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY  SEJNEŃSZCZYZNA  SUWAŁKI i OKOLICA  SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY  MAZURY GARBATE  MAZURY  WIGRY i OKOLICA

Statystyka Suwalszczyzna.com.pl